The Great Gildersleeve: Gildy Considers Marriage / Picnic with the Thompsons / House Guest Hooker

Un finisaj cu sens. Marathon Running Hearts

Pe 28 mai, cel mai frumos și fierbinte început al maratonului Running Hearts a avut loc la Moscova, organizat cu sprijinul Fundației Naked Heart, Sberbank și Nike. Campioni olimpici și paralimpici, sportivi ai olimpiadelor speciale, președintele și președintele consiliului de administrație al Sberbank German Gref și, desigur, fondatorii cursei Natalia Vodianova și Polina Kitsenko .

Putem vorbi diferite limbi și să trăim în orașe diferite, dar astăzi toți alergăm în mod semnificativ pentru familiile rusești care cresc copii cu nevoi speciale ", a comentat Natalia pe profilul ei pe rețeaua socială .

Peste 9.500 de alergători au participat la cursa virtuală din întreaga lume în acea zi cu aplicația N + RC, care a dublat numărul de participanți la maratonul de caritate. În urma cursei digitale, Nike va dona 4,7 milioane de ruble Fundației Naked Heart

În timpul cursei, participanții au putut parcurge distanțe de 4230 metri, 10 635 metri și 21 100 metri. Urcarea a fost: pentru un cerc de 4,2 km - 36 de metri, pentru un cerc de 10 km - 80 de metri, pentru un cerc de 21,1 km - 160 de metri.

La o distanță de 10 km în clasamentul absolut câștigat Dmitry Safonov , care a terminat cu un timp de 32.00.14, printre femei cel mai bun rezultat a fost arătat de Irina Abysova - 42.04.00.

În clasamentul de 4,2 km ca câștigătoare au devenit: Vyacheslav Sokolov (12.51,80) și Alina Romashova (14.43.83).

21,1 km cel mai rapid dintre bărbați a alergat Mikhail Kulkov cu un rezultat de 01: 08.34.20, cel mai rapid dintre femei Yulia Konyakina a parcurs distanța în 01: 18.12.13.

La o distanță de 10 km în clasament printre persoanele cu dizabilități, cel mai bun timp a fost arătat de Alexey Bychenok - 23.23.92 (bărbați) și Natalya Kocherova - 32.03.46 (femei).

Toate rezultatele sunt disponibile prin link .

You Bet Your Life: Secret Word - Sky / Window / Dust

Postarea anterioară Cu două zile înainte de vară. De ce nu este niciodată prea târziu să ne punem în formă?